polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Czwartek - 4 czerwca 2020 Christy, Helgi, Karola      "Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą". Adam Mickiewicz  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2020-04-07 Prezydent zachęca do Polaków do udziału w akcji ,,Kupuj świadomie produkt polski"

Prezydent Andrzej Duda zachęca Polaków do włączenia się w akcję „Kupuj świadomie produkt polski”. Jak powiedział, wspiera to rozwój naszej gospodarki, wspiera walkę z kryzysem.


Wystąpienie prezydenta Polski poprzedziła wideokonferencja, jaką odbył dzisiaj z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim oraz przedstawicielami organizacji rolniczych.


Ponad godzinne rozmowy dotyczyły sytuacji polskiego rolnictwa, który w związku z epidemią boryka się przede wszystkim z problemem eksportu.


Dlatego prezydent Andrzej Duda zachęcił do kupowania polskich produktów żywnościowych.– Jeżeli kupujemy żywność, zwracajmy uwagę, żeby była to żywność polska, bo to wspiera rozwój naszej gospodarki, walkę z kryzysem, naszych przedsiębiorców. Bardzo prosimy, żebyście tak Państwo starali się działać. „Kupuj świadomie produkt polski” – to jest na czas kryzysu, a mam nadzieję, że także później, bardzo ważne hasło – podkreślił prezydent.W ocenie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, dzięki akcji „Kupuj świadomie produkt polski” dokonujemy racjonalnego wyboru żywności dobrej, smacznej”. Jednocześnie – jak podkreślił – wspieramy polskie rolnictwo, a to służy polskiej gospodarce.


RIRM


 


Żródło: radiomaryja.pl, 6 kwietnia 2020

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP