polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Czwartek - 4 czerwca 2020 Christy, Helgi, Karola      "Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą". Adam Mickiewicz  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2020-04-06 W czasie pandemii koronawirusa szczególnie uważajmy na zaciągane kredyty

Ekonomiści przestrzegają przed nieroztropnym zadłużaniem się i zaciąganiem kredytów w czasie pandemii koronawirusa. Dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej, wskazuje, że w obecnej sytuacji szczególnie duże ryzyko jest związane z zaciąganiem chwilówek.


Ekspert akcentuje, że przy takich mikropożyczkach nawet minimalna zwłoka ze spłatą może spowodować wzrost kosztów chwilówki o kilkaset procent.To są bardzo niebezpieczne rozwiązania. Może okazać się, że próbując chwilowo rozwiązać swój problem finansowy, wpadniemy w ogromne problemy finansowe w przyszłości. Warto się dziesięć razy zastanowić czy nie ma innego sposobu, może wesprzeć się finansowo u przyjaciół, w rodzinie, ale nie de facto stać się zakładnikiem rozwiązań finansowych, które tylko czekają na to byśmy popełnili błąd – podkreśla dr Artur Bartoszewicz.Ekspert dodaje, że w czasie spowolnienia gospodarczego trzeba patrzeć długofalowo i liczyć się z brakiem możliwości spłaty zobowiązania w terminie.


Dr Artur Bartoszewicz ostrzega również przed tzw. wakacjami kredytowymi. Zauważa, że jest to rozwiązanie bardzo korzystne dla banków, ale często nieopłacalne dla klientów. Przypomina, że przesuwanie terminu spłaty zobowiązania wiąże się z narastaniem odsetek.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl, 5 kwietnia 2020

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP